Drewno konstrukcyjne,
które stosujemy

Drewno KVH i drewno BSH. Zamieścimy dla Ciebie techniczny opis tych materiałów, ale czy nie lepiej byłoby się spotkać? Podczas miłej, niezobowiązującej rozmowy moglibyśmy omówić zalety tego typu drewna.

Timberdeck–drewniane_tarasy__Ikona_biala
Zamów niezobowiązującą konsultację

Polityka prywatności

Drewno

konstrukcyjne

Drewna tak dobre, że buduje się z nich naprawdę duże konstrukcje

W Skandynawii, a dokładnie w Bergen, zbudowano 14-piętrowy budynek (49 metrów) o nazwie „Treet” używając tylko tego drewna. Natomiast w Wiedniu stworzono biurowiec (22 piętra, 84 metry) w 75% z tego właśnie surowca. Najnowszy rekord budynków drewnianych pobił Mjøstårnet znajdujący się w Brumunddal – 18 pięter i 85 metrów wysokości!  Jak myślisz, prefabrykowane drewno konstrukcyjne będzie wystarczająco wytrzymałe, abyśmy zbudowali dla Ciebie pergolę ogrodową lub ogrodzenie na lata?

KVH

W trakcie produkcji kontrolowana jest jakość każdego elementu. Drewno KVH spełnia szereg norm europejskich i odpowiada klasie C24. KVH oprócz bardzo wysokiej stabilności, charakteryzuje się niską podatnością na skręcenia oraz bardzo niską skłonnością do pęknięć (dzięki temu nie ma zagrożenia drzazg, czy powolnej degradacji konstrukcji takiej jak np. pergola ogrodowa).

Drewno konstrukcyjne KVH stosowane jest przeważnie:

  • na elementy nośne konstrukcji budynków,
  • na elementy budowli, gdzie nie można zastosować chemicznego zabezpieczenia drewna (KVH jest suszone komorowo i w przeciwieństwie do drewna mokrego nie wymaga żadnego zabezpieczenia).

BSH

BSH to materiał najwyższej jakości. Jest również bardzo przyjemny dla oka, może więc pełnić funkcje ozdobne. Powstaje z klejonych, suszonych komorowo elementów z drewna iglastego o grubości 40mm. Przeznaczony do stosowania w najbardziej zaawansowanych konstrukcjach drewnianych o ponadprzeciętnych wymaganiach wytrzymałościowych.

Drewno BSH ma bardzo dużą wytrzymałość przy niskiej wadze. Nie pęcznieje i nie odkształca się. Wykazuje się bardzo dużą odpornością na działanie wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nośność BSH nie zależy od temperatury (jak to jest w przypadku stali) i jest dużo lżejsze od betonu. Dzięki dobrze wykonanej impregnacji drewno może być chronione przed możliwym atakiem insektów oraz grzybami. Dlatego jest wykorzystywane nawet do najbardziej wymagających projektów, jak wyżej wspomniane biurowce.

Najważniejsze zalety drewna BSH

  • wytrzymałość na najwyższym poziomie,
  • bardzo wysoka stabilność wymiarowa,
  • najwyższa estetyka spośród wszystkich rodzajów drewna konstrukcyjnego,
  • dzięki procesowi produkcji można z niego wykonać praktycznie dowolny element,
  • możliwość zamówienia drewna w różnych klasach wytrzymałościowych (GL24, GL28 i GL32),
  • możliwość budowania konstrukcji drewnianych o dużych rozpiętościach bez konieczności podpierania ich pomiędzy końcami,
  • na frontowe elementy budowli, które muszą świetnie wyglądać stosuje się drewno BSH z dodatkowym oznaczeniem Si.

* Nazwy KVH (Konstruktionsvollholz) i BSH (Brettschichtholz) są nazwami zastrzeżonymi i mogą być stosowane tylko przez zrzeszonych producentów z Austrii i Niemiec, którzy mają licencję na produkcję tego materiału. Drewno BSH jest produkowane wyłącznie za zamówienie. Teoretyczny czas sprowadzenia BSH podawany przez dystrybutorów to 14 dni, ale w praktyce może sięgnąć nawet 6 tygodni.

Kliknij i zadzwoń

jeżeli masz pytania

Timberdeck–drewniane_tarasy_Ikona_pomaranczowa

Timberdeck
Tarasy drewniane, pergole, żaluzje tarasowe

ul. Strączkowa 20, 

52-214 Wrocław

+48 503 173 033

Bądźmy w kontakcie