I Metraż
Szerokość tarasu:
Wymiar prostopadły do budynku w metrach np. 3.2 – z reguły oznacza długość deski. Pamiętaj, że deski modrzewiowe są produkowane w odcinkach 3,4,5 i 6 metrów, a egzotyczne mają np. 2,15, 2,45, 2,75, 3,05, 3,35, 3,65 lub 3,95 metra długości w zależności od gatunku. Jeżeli to możliwe, to uwzględnij te długości w swoich planach. Dzięki temu będzie mniej odpadów, co wpłynie na końcową wartość inwestycji.
Długość tarasu:
Wymiar równoległy do budynku w metrach np. 6.33 – na podstawie tej wartości kalkulator policzy ilość potrzebnych desek wybranego gatunku i doda zalecaną dylatację pomiędzy deskami. Uwzględni też dwie lub więcej desek zapasowych, aby Twój taras był wykonany tylko z najlepszego materiału.
Wysokość tarasu:
(Odległość od istniejącego podłoża do docelowej powierzchni tarasu.)
II Rodzaj drewna
Wybierz typ drewna:
(poniższe zdjęcia są przykładowe, nie ma 100% gwarancji, że drewno będzie wyglądało dokładnie tak samo)
III Rodzaj podłoża
Wybierz rodzaj podłoża:
IV PODSUMOWANIE
Szacunkowy koszt tarasu:
WYMIARY
Pole powierzchni tarasu:
DESKI
Ilość potrzebnych desek:
Koszt desek:
LEGARY
Ilość rzędów legarów:
Ilość legarów:
Koszt legarów:
POZOSTAŁE
Elementy potrzebne do zbudowania tarasu na danym podłożu:
Koszt wkrętów:
Koszt oleju:
Koszt wykonania (zawiera koszty transportu):
Kalkulator – Timbercalc
Pamiętaj! Kalkulator został stworzony, aby tylko zobrazować koszt inwestycji (brutto). Zrobiłem go z najwyższą starannością, ale mimo to wartości w nim podane są szacunkowe i powinny zostać skonsultowane. Wyliczenia kalkulatora nie mogą stanowić oferty w rozumieniu KC.
Kalkulator nie uwzględnia stopni, schodów, balustrad, zabudowy bocznej konstrukcji tarasu i cokołów. Jeżeli jeden z wymiarów jest mniejszy, niż 2m, ale całkowita powierzchnia przekracza 9m2, skontaktuj się ze mną w sprawie wyceny.
Nie buduję tarasów z kompozytu.